jahanweb
06 بهمن 1401 - 22:54

همایش تجلیل از جانبازان لامردی برگزار شد

لامرد- همایش تجلیل از جانبازان دوران دفاع مقدس با حضور جمعی از مسئولان محلی در شهرستان لامرد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش تجلیل از ۳۰۰ نفر از جانبازان دوران ۸ سال دفاع مقدس با حضور حجت الاسلام آزاد امام جمعه لامرد و فرماندار این شهرستان بعد از ظهر پنج شنبه در شهرستان لامرد برگزار شد.

حجت الاسلام محمدجواد آزاد امام جمعه لامرد در این آئین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار کرد: مساجد سنگر است و به پشتوانه این مساجد پیروزی انقلاب را رقم زدیم که نیروی انسانی نیز از دل همین مساجد تربیت یافتند و راهی جبهه‌ها شدند.

وی با بیان اینکه شرایط اقتصادی آن زمان نیز خیلی بدتر از این زمان بود خطاب به رزمندگان گفت: همه سختی‌ها را متحمل شدید و با تلاش و جدیت خود جنگ را با پیروزی رقم زدید.

امام جمعه لامرد با اشاره به اینکه از دل مساجد خیلی مسائل دیگر نیز رقم خورد و مدیریت شد، تصریح کرد: به بهانه‌های مختلف برای دوری مردم از مساجد مکان های مختلفی شکل گرفت و امورات دینی را به گوشه و کنار بردند که باید در دل مساجد این اتفاق بیافتد.

وی تصریح کرد: مساجد و سنگرها را خالی کردیم و فرزندان خود را در تیررس دشمن قرار دادیم در حالی که با برنامه ریزی دقیق می‌توان تمامی امورات را به مساجد و حسینیه‌ها آورد.

حجت الاسلام آزاد با بیان اینکه مأموریت کنونی ما به فرمایش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب فعال سازی مساجد است، تصریح کرد: در لامرد نیاز به ساخت مسجد نیست و حدود ۳۱۳ مسجد در شهرستان لامرد داریم که باید خیرین را به سمت «مسجدی ساختن» سوق دهیم یعنی جوانان را از دل مساجد پرورش دهیم.

در ادامه عباس برزگر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان لامرد اظهار کرد: با برگزاری این گردهمایی‌ها و بیان خاطرات دوران دفاع مقدس یک‌بار دیگر خاطرات آن دوران طلایی یادآوری می‌شود که امید است اینگونه برنامه‌ها تداوم یابد.

وی به پیگیری‌های مشکلات معیشتی جانبازان اشاره کرد و گفت: در چندماهه اخیر ۶۰ مورد وام مسکن شهری و روستایی پرداخت شده که مبلغ هر وام ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

مشکلات بیمه‌ای از دیگر مواردی بود که برزگر رئیس بنیاد شهید لامرد مطرح کرد و افزود: مشکلات بیمه‌ای جانبازان به استان انتقال داده شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1000082